Oficjalne rozpoczęcie prac na ulicy Jędrzejowskiej

Marszałek województwa Adam Jarubas, dyrektor Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich Damian Urbanowski, starosta włoszczowski Jerzy Suliga oraz burmistrz Włoszoczowy Grzegorz Dziubek oficjalnie  zainaugurowali wczoraj budowę obwodnicy Włoszczowy. Na uroczystości byli też włoszczowscy radni i dziennikarze.

Pracę rozpoczęto od ulicy Jędrzejowskiej, na wysokości włoszczowskiego Zakładu Produkcji Urządzeń Elektrycznych. Przebudowany zostanie odcinek o długości 2,5 kilometra – od ronda na skrzyżowaniu z ulicą Wschodnią do końca obszaru zabudowanego na Podlipiu. Jędrzejowska zostanie poszerzona do 7 metrów, zyska też nową nawierzchnię. Obok drogi powstaną chodniki, ciągi pieszo-rowerowe, wybudowane zostaną zatoki autobusowe. Ulica zyska też nowe oświetlenie.

Marszałek Adam Jarubas podkreślił, że obwodnica Włoszczowy znalazła się w gronie 14 najważniejszych przedsięwzięć drogowych w regionie zatwierdzonych przez Komisję Europejską. – Budżet tego zadania w zakresie wykonawczym to 43,5 miliona złotych, natomiast łącznie z wykupem gruntów to prawie 60 milionów złotych. Znakomita współpraca z burmistrzem Włoszczowy i starostą włoszczowskim, pozwoliła na szybkie opracowanie koncepcji tego zadania, którą współfinansowały obydwa samorządy – powiedział Adam Jarubas.

Remont ulicy Jędrzejowskiej jest pierwszym etapem budowy obwodnicy Włoszczowy. Cała inwestycja ma się zakończyć 31 października 2020 roku.

Zobacz galerię zdjęć z uroczystego rozpoczęcia robót: http://obwodnicawloszczowy.pl/rozpoczecie-prac/